• 1000 Ayar El Örgüsü Bileklik

1000 Ayar El Örgüsü Bileklik

  • Ürün Kodu: ss53263
  • 69,00 TL


0 yorum / Yorum Yap


Ürünle Alakalı Bilgiler 

Üretildiği Maden : 1000.Ayar Gümüş

Ağırlığı :  6 ± gram

Tamamen el yapımı 1000.ayar saf gümüş teller örülerek yapılan kazaz bileklik modeldir.Örgü kalitesi Sefa Silver firmasının bünyesinde bulunan profesyonel örüçüler tarafından yapılmaktadır.

Ürün tamamen el emeği göz nuru bir çalışmadır.Kazaziye sanatı kesinlikle herhangi bir fabrıkasyon makineden yardım alınarak yapılmamaktadır.Tamamen sabır ve yoğun bir emeğin sonucu olarak ortaya çıkan bu ürünleri Sefa Silver markası olarak sizlere sunmaktan dolayı büyük bir mutluluk duymaktayız.

Sitemizdeki bir çok kazaz modelini inceleyerek kararınızı verebilirsiniz.

Kazaz Sanatı ;

Trabzon ve çevre illerde hala bu sanatı yaşatmaya çalışan sanat dostu kişilerin günümüze taşıdığı bu el sanatının adı kazaziyedir.

Kazaziye sanatı ile ilgili tarihi geçmişi konusunda kesin net bir bilgi malesef yoktur.Mezopotamya uygarlığından günümüze kadar geldiği bilinmektedir.Kazaziye sanatına osmanlı döneminde çok büyük bir ilgi varken cumhuriyetli dönemde malesef her geçen yıl azalarak bu günlere gelmıştır.Osmanlı dönemimde kazaziye sanatı tüm anadoluda yayginken malesef şu anda sadece  merkez trabzon olmak üzere bazı trabzonun çevre illerinde bu sanat yaşatılmaya çalışılmaktadır.

Sefa Silver firması olarak kazaz gibi bir çok sanat dalının günümüz ve gelecek kuşaklara taşıması münasebetiyle gereken fedakarlığı yaparak örüçülerimize tam destek verip teşvik yapmaktayız.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

SEPETİM

Alışveriş Sepetiniz Boş

Alışveriş sepetine henüz ürün eklemedin. Alışverişe kaldığın yerden devam edebilir ya da bütün ürünlerimize göz atabilirsin.